کد حرفه ای قفل کردن کامل راست کلیک
فاتولز - جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
تاريخ : جمعه ۳ تیر ۱۳٩٠ | ٦:٥٢ ‎ب.ظ | نویسنده : دکوراسیون دنیای رنگ

تباشیری: قطب شهرک‌های صنعتی اصفهان امکانات آتش‌نشانی ندارد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت ریف ایران با اشاره به آتش‌سوزی چند ساعت قبل در این شرکت گفت: شهرک صنعتی رازی که شرکت ریف در آن وجود دارد، قطب شهرک‌های صنعتی اصفهان به حساب می‌‌آید، اما در آن هیچ‌گونه امکانات آتش‌نشانی مهیا نبود.

حمید تباشیری دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون آتش‌سوزی سه ساعته در این شرکت اظهار داشت: آتش‌سوزی در اثر گرمای هوا و ایجاد الکتریسیته ساکن کنار مخازن حلال راس ساعت 11.30 دقیقه صبح با یک جرقه آغاز شد.
وی افزود: مسئولان استان پس از اطلاع از گستردگی آتش‌سوزی از شهرستان شهرضا و اصفهان ماشین‌های آتش‌نشانی را به محل حادثه اعزام کردند که پس از حدود سه ساعت این آتش‌سوزی مهار شد.
مدیرعامل شرکت ریف ایران تصریح کرد: چندین گروه از آتش‌نشانان اصفهان و شهرضا توانستند این آتش مهیب را خاموش کنند.
وی بیان داشت: صدها هزار لیتر حلال در اطراف محل حادثه وجود داشت که اگر این آتش‌سوزی 10 دقیقه دیگر ادامه پیدا می‌کرد، کل شهرک رازی منفجر می‌شد.
تباشیری در خصوص برآورد خسارت مالی به شرکت ریف گفت: در حال حاضر نمی‌توان برآورد هزینه‌ای از خسارت کرد اما شاید کم‌ترین مقدار خسارت حدود پنج میلیارد باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرک صنعتی رازی قطب صنعتی اصفهان به حساب می‌آید و زیر ذره‌بین مسئولان قرار گرفته است، افزود: این شهرک نقش به سزایی در تولیدات استان دارد اما در آن هیچ‌گونه امکانات آتش‌نشانی مهیا نیست.
مدیرعامل شرکت ریف ایران اضافه کرد: به این دلیل که مواد شیمیایی نقش اصلی را در تولیدات کارخانه‌های این شهرک دارد، نیاز است تا دستگاه‌ها و ماشین‌آلات پیشرفته رفع حریق در این شهرک وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه حدود یک ساعت طول کشید تا ماشین‌‌های آتش‌نشانی پیشرفته از شهرضا و اصفهان به شرکت برسند، اظهار داشت: اگر شهرک دارای دستگاه‌های پیشرفته آتش‌نشانی بود و در همان اوایل آتش‌سوزی آتش مهار می‌شد، این خسارت به شرکت وارد نمی‌شد.
تباشیری بیان داشت: خوشبختانه این حادثه هیچ‌گونه آسیب انسانی در بر نداشت و به لطف خدا و کمک امام زمان (ع) حلال‌های اطراف آتش‌سوزی نیز دچار حریق نشد، چرا که اگر این اتفاق می‌افتاد با یک حادثه استانی رو به رو بودیم.
شرکت ریف ایران یکی از سه کارخانه از مجموعه شرکت‌های خودرنگ، پلیمر و ریف ایران است که در کیلومتر 50 جاده اصفهان ـ شهرضا در شهرک صنعتی رازی قرار دارد و جزو بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده رنگ و رزین در کشور به حساب می‌آید.  • تنهای تنها
  • بک لینک
  • کارت شارژ همراه اول